چوب ام دی اف سفید که در برابر حرارت تغییر رنگ می دهد

مبلمان ساخته شده از چوب جامد معمولاً زیبا، جاودانه و با کیفیت هستند. چه بلوط باشد، چه کاج یا افرا، انتخاب های زیادی برای استفاده از چوب برای مبلمان وجود دارد.

در مقایسه، چوب ام دی اف سفید (تخته فیبر با چگالی متوسط) با تایمر بازیافتی و مواد الیافی ساخته می‌شود که با چسب بر پایه رزین مخلوط شده و بسیار محکم با هم فشرده می‌شوند.

به طور معمول، MDF به عنوان جایگزین ارزان‌تری برای چوب جامد دیده می‌شود و اغلب از نظر کیفیت پایین‌تر دیده می‌شود. 

با این حال، در سال‌های اخیر رشد سریعی در تولید مبلمان تخت با ام‌دی‌اف وجود داشته است. این تا حد زیادی به دلیل هزینه های کمتر مواد است، اما همچنین به این دلیل که ذخیره سازی فشرده آسان است.

بنابراین، با مزایا و معایب هر دو چوب جامد و MDF، کدام گزینه بهتر است؟

چوب ام دی اف سفید

مواد تشکیل دهنده اصلی ام دی اف خاک اره و خرده های کوچک چوب های دیگر است. اینها همه ضایعات جمع آوری شده از فرآیند ماشینکاری هستند که باعث می شود هزینه مواد بسیار کمتر از تخته سه لا و چوب جامد باشد.

در بیش از 100 ضخامت مختلف از 2 میلی متر شروع می شود و تا 60 میلی متر می رسد. طیف گسترده ای از گزینه های موجود، به دست آوردن ضخامت “چوب” مورد نیاز برای برنامه در دسترس را بسیار آسان می کند.

MDF در طول فرآیند تولید با صفحات فولادی بزرگ به شدت فشرده می شود که ورق کلی را بسیار صاف و صاف می کند. این امر ام دی اف را برای رنگ آمیزی، لمینیت یا چسباندن روکش ها ایده آل می کند.

هنگامی که ورق ها به اندازه بریده می شوند، لبه ها صاف می مانند، در حالی که در چوب جامد یا تخته سه لا، به دلیل گره ها و دانه های طبیعی در چوب، لبه ها ممکن است خرد شده یا خالی شوند.

ثابت MDF دارای دانه های جهت دار مانند تخته سه لا و چوب جامد نیست که در صورت برش جزئیات پیچیده یا قالب گیری آن را ایده آل می کند. مواد دیگر خرد می شوند و یا برش به همان اندازه صاف نخواهد بود.

برخلاف چوب جامد، ام دی اف در مناطقی که رطوبت و رطوبت بالا وجود دارد، قوی باقی می ماند. این به این دلیل است که ام دی اف قادر است به طور مداوم منقبض و منبسط شود بدون اینکه قسمت های مختلف دانه در برابر یکدیگر کار کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.