شکلات تخته ای کیلویی که برای اولین بار به کره مریخ سفر کرد

در سال 1836، داروساز فرانسوی Antoine Brutus Menier یک قرص شکلات تخته ای کیلویی با شش قسمت نیمه استوانه ای روانه بازار کرد. او قبلا از شکلات به عنوان پوششی برای قرص ها استفاده می کرد.

پیش از این، در سال 1828، Casparus van Houten یک روش ارزان قیمت را برای فشار دادن چربی دانه‌های کاکائو برشته به ثبت رساند.

مرکز لوبیا که به عنوان “نیب” شناخته می شود، به طور متوسط حاوی 54 درصد کره کاکائو است. دستگاه ون هوتن  یک پرس هیدرولیک محتوای کره کاکائو را تقریباً به نصف کاهش داد.

این نه تنها باعث ایجاد پودر کاکائو بدون چربی (که برای نوشیدنی های شکلاتی استفاده می شود) بلکه کره کاکائو خالص نیز ایجاد شد.

شکلات

در سال 1847، جوزف فرای روشی را برای مخلوط کردن مواد پودر کاکائو، شکر و کاکائو کشف کرد تا خمیری با درصد بیشتری از کره کاکائو تولید کند که پس از آن به راحتی می‌توان آن را در قالب شکلات جامد قالب‌گیری کرد.

او به طور کلی برای اولین بار تولید انبوه اعتبار دارد.[1][12] با الهام از فرای، جان کادبری، بنیانگذار Cadbury، نام تجاری خود را از نوار شکلات در سال 1849 معرفی کرد.

در همان سال، شکلات‌های فرای و کادبری در نمایشگاهی در Bingley Hall، بیرمنگام به نمایش گذاشته شد.

کارخانه شکلات سازی فرای، J. S. Fry & Sons of Bristol، انگلستان، شروع به تولید انبوه شکلات تخته کرد و آنها بسیار محبوب شدند.

بیش از 220 محصول فرای در دهه های بعد معرفی شد. Fry’s Cream Sticks که در سال 1853 منتشر شد، اولین آب نبات شکلاتی پر شده بود، و منجر به تولید نوار خامه شکلاتی فرای در سال 1866 شد.

محصولات دیگر شامل اولین تخم‌مرغ شکلاتی عید پاک در بریتانیا در سال 1873 و شیرینی ترکی فرای (یا نوار ترکی فرای) در سال 1914 بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.