سیم برق دو رشته ای موجب سکته قلبی پیرزن 80 ساله ای شد

هر دو آلومینیوم و مس مواد متداول مورد استفاده در تولید سیم برق دو رشته ای کشی برق هستند. از آنجایی که هر دوی این فلزات رسانای الکتریسیته هستند، جریان با مقاومت کم یا بدون مقاومت از آنها عبور می کند.

جدای از رسانایی، آلومینیوم و مس دارای ویژگی های بسیار متفاوتی هستند که آنها را متفاوت می کند. در نتیجه هر دو نوع سیم کشی برق مزایا و معایب خاص خود را دارند.

در این مقاله، سیم‌کشی مس و آلومینیوم را مورد بحث قرار می‌دهیم و به شما کمک می‌کنیم تا تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهترین است. برای دانستن تفاوت سیم کشی مسی و آلومینیومی به خواندن ادامه دهید.

سیم کشی مسی بیش از نیم قرن است که در سیستم های الکتریکی تجاری و مسکونی استفاده می شود. سیم کشی مسی به دلیل استحکام کششی بالاتر بیشتر بر سیم کشی آلومینیومی ترجیح داده می شود.

سیم

استحکام کششی مس 40 درصد بیشتر از آلومینیوم است. با چنین استحکام کششی بالایی، احتمال شکستن سیم کشی مسی بسیار کمتر از سیم کشی آلومینیومی است.

این یک ویژگی مهم سیم کشی است زیرا اغلب با کشیدن فیدرها و پورت ها نصب می شود. سیم کشی شکننده یا ضعیف ممکن است در طول فرآیند نصب پاره شود. استحکام کششی بالای سیم‌کشی مسی، سیم را از شکستن یا سایر آسیب‌های فیزیکی محافظت می‌کند.

ضریب انبساط حرارتی سیم کشی مسی نیز در مقایسه با همتای آلومینیومی کمتر است. این بدان معناست که سیم‌های مسی مانند سیم‌های آلومینیومی در معرض گرما منبسط نمی‌شوند.

هنگامی که برق از طریق سیم کشی حرکت می کند، دما افزایش می یابد. انبساط حرارتی بیشتر سیم‌کشی آلومینیومی باعث می‌شود که در مقایسه با سیم‌کشی مسی گسترش بیشتری پیدا کند.

انبساط بیش از حد سیم‌کشی می‌تواند باعث شکسته شدن ناحیه‌ای که سیم‌کشی در آن به هم متصل یا به هم متصل شده است، شود.

رسانایی مس بالاتر از آلومینیوم است، به این معنی که هادی های کوچکتر می توانند کار را انجام دهند. این امر فرآیند نصب را در جایی که بسیاری از هادی ها به یک مسیر مسابقه می پیوندند بسیار آسان تر می کند.

لوله همچنین می تواند کوچکتر از لوله مورد نیاز برای آلومینیوم با قدرت مشابه باشد. بر خلاف آلومینیوم، مس چرخه های انقباض و انبساط را طی نمی کند.

استحکام کششی مس آن را قادر می سازد تا با گذشت زمان سایش و پارگی را بدون نشان دادن اثراتی مانند آلومینیوم تحمل کند. بنابراین، مس یک انتخاب حالت بیشتر و بادوام است.

مس همچنین به دلیل ویژگی های انعطاف پذیر بالا می تواند برای ساخت سیم های ریز استفاده شود. تطبیق پذیری و مفید بودن سیم های مسی را افزایش می دهد.

سیم‌های مسی به دلیل استحکام کششی بالا، تقریباً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند. آنها استرس زیادی را تحمل می کنند اما علائم سایش و پارگی بسیار کمی از خود نشان می دهند. بنابراین می توان گفت که سیم کشی مسی ارزش هزینه را دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.