با گردو فله دیگر نیاز به عمل زیبایی ندارید

اگر چیپس می خورید یا هوس خوردن چیپس دارید، در اینجا فرصتی برای جایگزینی این میان وعده با یک میان وعده مغذی مانند گردو وجود دارد. محتوای بالای اسیدهای چرب امگا 3 آنها با کاهش چاقی و دیابت مرتبط است.

یکی از باورهای غلط عمده در مورد گردو و نقش آن در کاهش وزن این است که این آجیل دارای کالری متراکم است. با این حال، مطالعات گزارش داده اند که انرژی جذب شده از این آجیل ها کمتر است.

اگرچه این گردو فله حاوی چربی است، اما عمدتاً چربی های خوبی هستند که به کاهش کلسترول بد کمک می کنند. 

نقش دیگر گردو در کاهش وزن این است که سرشار از فیبر غذایی است که شما را سریع سیر می کند و در نتیجه به شما اجازه می دهد کمتر غذا بخورید.

مطالعه‌ای که توسط کمیسیون گردو کالیفرنیا منتشر شد، حتی ثابت کرد که گردو می‌تواند دیدگاه مغز را نسبت به غذاها تغییر دهد و در نتیجه بر اشتهای آنها تأثیر بگذارد. 

 این مطالعه بر روی 10 فرد چاق انجام شد که به آنها داده شد تا یک اسموتی گردو را یک بار در روز به مدت پنج روز متوالی بنوشند یا یک اسموتی پلاسبو از نظر طعم و محتوای کالری یکسان، که با یک دوره شستشوی یک ماهه از هم جدا شده بود.

 نتایج نشان داد که مصرف گردو باعث کاهش احساس گرسنگی و اشتها می شود. این توضیح می دهد که مصرف گردو ممکن است کنترل شناختی اشتها را در این بیماران افزایش دهد. 

 اگر فکر می‌کنید فقط جویدن گردو می‌تواند کسل‌کننده باشد، در اینجا یک راه سرگرم‌کننده برای تغییر دادن چیزها با دستور تهیه اسموتی گردو دارچینی خوشمزه و سالم وجود دارد.

فواید گردو فقط برای قلب یا روده نیست، بلکه تا موها نیز گسترش می یابد. گردو برای رشد مو عالی است. سلنیوم و ویتامین B7 موجود در گردو به کاهش ریزش مو کمک می کند.

نه فقط این، استفاده از روغن گردو در مو با سالم و براق به نظر رسیدن موها نیز فوایدی دارد. این روغن همچنین با کاهش شوره سر مرتبط است.

حتما می دانید که اسیدهای چرب برای رشد مو بسیار مهم هستند و همچنین پوست را مرطوب نگه می دارند. از این رو، کمبود این چربی ها می تواند باعث شوره سر شود.

با مکمل های غذایی گردو، چربی های بد با چربی های خوب جایگزین می شوند که سطح ریزش مو را کاهش می دهند. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.