استفاده از فرش 9 متری الماس کویر در کشورهای عربی ممنوع اعلام شد

فرش با کیفیت فرشی است که به طور کامل نیازهای شما را برآورده می کند و هم در نگاه و هم در استفاده از آن شما را خوشحال می کند. اما عوامل تعیین کننده کیفیت فرش در جزئیات فنی مانند نوع نخ، تراکم بافت و ارتفاع پرز نهفته است.

نوع نخ استفاده شده در بافت فرش 9 متری الماس کویر یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده کیفیت است. شما می توانید از فرش های تولید شده با نوع نخ مناسب منطقه ای که مدت زمان بیشتری استفاده می کنید استفاده کنید.

یکی دیگر از عوامل مهم تراکم نخ است. هر چه فرش بیشتر بافته شود دوام بیشتری دارد. از آنجایی که فرش سفت بافت نسبت به بقیه سنگین‌تر است، به سختی روی زمین می‌لغزد، اما اگر قصد خرید فرشی با تراکم بافت کم را دارید، باید به ویژگی زیره‌ی ضدلغزش آن توجه کنید.

فرش 9 متری الماس کویر

ارتفاع پرز فرش یکی دیگر از عوامل تعیین کننده کیفیت آن است. احساس فرش شما با توجه به ارتفاع پرز متفاوت است، اما نکته اصلی در اینجا ارتفاع پرز نیست، بلکه انتخاب مناسب ترین ارتفاع با توجه به منطقه استفاده است.

فرش هایی با تراکم بافت بالا، بافت نرم، رنگ های زنده و فرش های روشن باید اولین انتخاب شما باشد.

نخ بزرگترین ورودی مواد اولیه فرش است. زیرا فرش از نخ است. در حالی که جوت یا پنبه به عنوان پود در پشت آن استفاده می شود، پنبه یا پلی استر به عنوان تار استفاده می شود. 

به قسمتی که سطح فرش را تشکیل می دهد و با چشم می توان آن را دید پرز می گویند. انواع نخ های استفاده شده در پرز، ساختار و غنای رنگی متفاوتی به فرش می بخشد.

 هر نخ ویژگی های خاص خود را دارد و برای اینکه نخ ها خواص منحصر به فرد خود را به بهترین نحو نشان دهند. فرش های ساخته شده از نخ مناسب باید با توجه به مناطق مورد استفاده انتخاب شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.